Kategorie: Články

Kovanie - urobí z trabanta mercedes

Dôležitým detailom kuchynskej linky je kovanie. Je síce schované za dvierkami, ale s kuchyňou vie urobiť zázraky. Investovať do kvalitného kovania by som každému len odporučil, nakoľko vo vysokej miere ovplyvńuje kvalitu, funkčnosť a v neposlednom rade životnosť kuchynskej linky. V závislosti od použitého typu kovania môžeme dvierka kuchynskej linky otvárať,otáčať, poísúvať, skladať, vysúvať atď.

Dvierka

Najčastejšie je používaný miskový záves, ktorý sa podľa typu využíva na otváranie dvierok pod rôznymi uhlami otvárania. Závesy vyššej kategórie sú nielen kvalitné a masívne, ale majú v sebe zabudovaný systém tlmenia. Zaručujú nehlučné používanie a ani pri prudkom zatvorení dvierok nehrozí buchnutie.

 

Zásuvky

Výsuvom zualoženým na princípôe vodiacich koleisok odvzonilo. Na trhu máme špeciálne ložiskové výsuvy, ktoré zaručujú bezpečný a presný chod zásuvky po celej dráhe. Výsuvy sú rozdelené podľa nosnosti, aby zaručovali nielen ľahky chodk ale aj zabrzdenie pri zatváraní. Aj plne naložená zásuvka chodí veľmi ľahko čo prispieva k maximálnemu komfortu.

 

Výklopy

Na trhu sú používané výklopné kovania, ktoré pracujú na princípe tlačných piestov a predpružených ramien. TZieto sa však časom opotrebujú a bude nutná výmena. Najnovšie samonosné výklopné mechanizmy sú síce drahšie, ale aj po dlhodobom používaní sa sila otvárania dá nastaviť. Samozrejmosťou aj tu je tlmené zatváranie.

 

Záverom  Sima-mont radí:

     - investuje do kovania oplatí sa.

print Formát pre tlač

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.

 

Copyright (c) 2012 www.SIMA-mont.sk | All rights reserved. | Tel.: 0905 / 235 802, 0905 / 750 029 | E-mail: info@sima-mont.sk | Design by Borgio.sk.

Zdielajte SIMA-mont.sk na Facebooku Zdielajte SIMA-mont.sk na Twitter-i