Kategorie: Články

Obklady, zásteny v kuchyni

Priestor medzi pracovnou doskou a hornými skrinkami ponúka možnosť výberu zástien z rôznych druhov materiálov Dôležitým aspektom pri výbere sú nielen estetické vlastnosti, ale aj odolnosť voči čistiacim prostriedkom, vode, teplote a hlavne čo najjednoduhšia údržba. Pre uľahčenie výberu Vám prinášam prehľad tých najpopulárnejších.

 

Drevo

Obklady z dreva sú veľmi estetické a obľúbené. Keď ich však chceme použiť ako zástenu nesmieme zabudnúť na paru a vlhkosť. Odporúčam preto použiť len tvrdé drevo z endzokrajných stromov, ktoré sú povrchovo upravené kvalitným lakom alebo voskom. Nevýhodou je ošetrovanie v pravidelných intervaloch.

Drevotrieskové panely

Sú výrazne lacnejšie ako drevo, ale ich životnosť môže byť ovplyvnená kvalitou montáže a samozrejme údržbou počas používania. Rozmanitosť farieb a dekorov je veľmi široká. Počnúc od základných jednofarebných cez imitácie dreva, mramoru a obkladov až po nerezové. Obľúbené sú zásteny vo farbe pracovnej dosky čím vzniká kompaktný celok.

Keramika

Najobľúbenejšia a zrejme najvhodnejšia zástena je keramický obklad. Je ľahko umývateľný a vysoká odolnosť voči vlhkosti a teplote ho posúva na poredné miesto. Krásne vzory a nekonečné množstvo farieb a tvarov zaručujú, že si kúpite také aké ste si vysnívali.

Sklo


Najmodernejším trendom v riešení zástien je jednoznačne sklo. Obklad zo skla má moderný vzhľad a v oblasti údržby absolútnou jednotkou. Obklad z veľkých formátov odstránil z kuchyne problém zamastených škár medzi dlaždicami. Nekonečné farebné možnosti sú ešte znásobené nekonečným množstvom motívov a tým zaručujú, že si ho ozaj nájdete do každej kuchyne. Dôležité upozornenie, nie každé sklo má požadované tepelné parametre, čo môže mať za následok prasknutie a tým aj ohrozeie užívateľov. My v SIMA-MONT Vám ponúkame jedine kvalitné kalené sklo so zárukou tepelnej odolnosti do 200 stupňov a krátkodobo do 300 stupňov.

print Formát pre tlač

Komentáre rss


Neboli pridané žiadne komentáre.

 

Copyright (c) 2012 www.SIMA-mont.sk | All rights reserved. | Tel.: 0905 / 235 802, 0905 / 750 029 | E-mail: info@sima-mont.sk | Design by Borgio.sk.

Zdielajte SIMA-mont.sk na Facebooku Zdielajte SIMA-mont.sk na Twitter-i